Ekspedycja Kudłacze 2006.

Ekspedycja Kudłacze 2006.

Postprzez Aquarius » So wrz 02, 2006 3:33 pm

Serdeczne pozdrowienia z Kudłaczy :D
Jak wszystko co jest fajne, tak i ta ekspedycja nieuchronnie dobiega końca :( . Niestety pogoda, podobnie jak w ubiegłym roku, niezbyt dopisała. Jadąc tu, spodziewałem się, że wykonam co najmniej ze setkę obserwacji gwiazd zmiennych, i że zaobserwuję z dziesiątkę komet :lol: .
Jednak decydujące słowo należało do pogody. W ciągu dwóch tygodni było zaledwie pięć nocy obserwacyjnych, w tym część z nich poprzerywana chmurami :evil: . W tej sytuacji (wybaczcie Zmiennicy, ale kometarna natura jednak ciągnie wilka do lasu :lol: ) zdecydowałem się głównie na obserwacje kometarne. Takiej gratki (ciemne, kudłaczowe niebo i duży 380mm teleskop) nie mogłem przepuścić.
W sumie udało mi się wykonać jedenaście obserwacji gwiazd zmiennych i jedenaście obserwacji sześciu komet. (Jak widać zupełnie niechcący wyszło pół na pół :lol: :lol: :lol: .) Z tych sześciu, pięć było ,,nowych'', po raz pierwszy przeze mnie zaobserwowanych, a szósta, 29P/Schwassmann-Wachmann, to ,,stara znajoma'' z ekspedycji Kudłacze 2004 :D . Wprawdzie nieco osłabła od tamtej pory, ale tym razem ja mam większy teleskop, więc nie było specjalnych problemów :D :lol: .
Wniki moich obserwacji gwiazd zmiennych są na stronie PTOGZ, a komet na stronie SOK PTMA
http://vistula.wis.pk.edu.pl/~ptma/SOK/obserwacje/obserwacje.html
Dziś po raz pierwszy od tygodnia, po czasami niemal ,,kataklizmicznej'' pogodzie (też ma swój urok :) ),pojawiło się Słońce :D :D :D
Zobaczymy co najbliższa noc nam przyniesie.
Jutro, a najpóżniej w poniedziałek muszę już wracać do domu i do pracy.
Jedno jest pewne: dwa tygodnie tu spędzone, to jest naprawdę wspaniały wypoczynek :D :D :D .
Pozdrawiam. Aquarius
Aquarius
 
Posty: 74
Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:51 am
Lokalizacja: Gdynia + Brwinów + Myślin

Re: Ekspedycja Kudłacze 2006.

Postprzez SSW » So wrz 02, 2006 4:15 pm

Aquarius napisał(a):...Wniki moich obserwacji gwiazd zmiennych są na stronie PTOGZ...


Nie tylko. :)
SSW
 
Posty: 882
Dołączył(a): So sty 29, 2005 7:31 am

Re: Ekspedycja Kudłacze 2006.

Postprzez Aquarius » So wrz 02, 2006 6:26 pm

SSW napisał(a):
Aquarius napisał(a):...Wniki moich obserwacji gwiazd zmiennych są na stronie PTOGZ...


Nie tylko. :)


Oczywiście. :D :lol: .

Przy okazji: zapowiadała się piękna noc, więc zrobiłem sporo mapek, aby ją maksymalnie wykorzystać, a tu od zachodu paskudne chmurzyska walą prosto na nas, a i zdjęcia satelitarne wyglądaja coraz bardziej ponuro :( :evil:
Pozdrawiam. Aquarius
Aquarius
 
Posty: 74
Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:51 am
Lokalizacja: Gdynia + Brwinów + Myślin

Re: Ekspedycja Kudłacze 2006.

Postprzez SSW » N wrz 03, 2006 12:08 pm

Aquarius napisał(a):Przy okazji: zapowiadała się piękna noc, więc zrobiłem sporo mapek, aby ją maksymalnie wykorzystać, a tu od zachodu paskudne chmurzyska walą prosto na nas, a i zdjęcia satelitarne wyglądaja coraz bardziej ponuro :( :evil:


Pogodę miałeś zapewne piękną bo u mnie po przejściowym zachmurzeniu od około 23:15 do 4-tej pogoda zrobiła się wymarzona. :)
SSW
 
Posty: 882
Dołączył(a): So sty 29, 2005 7:31 am

Postprzez Henryk » N wrz 03, 2006 6:56 pm

Zapraszam w takim razie do Zakopanego. Siedzimy u Darka i czekamy na ładną pogodę. Wg ICM od środy ma być przyjemnie.
Noclegi są, tylko ludzi brakuje ;).
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk


Powrót do Zjawiska i obserwacje astronomiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron