1000 obserwacji Emiliana!

1000 obserwacji Emiliana!

Postprzez SSW » Wt sie 09, 2005 10:34 am

Dziś (09.08.2005), po przysłaniu ponad 350 ocen, liczba obserwacji w naszej bazie wykonanych przez Emiliana przekroczyła 1000! Dokładnie wynosi 1120. Gratuluję! :)

A oto dwa wykresy fazowych krzywych jasności dwóch faworytek Emiliana:

Obrazek

Obrazek
SSW
 
Posty: 882
Dołączył(a): So sty 29, 2005 7:31 am

Postprzez Henryk » Wt sie 09, 2005 9:50 pm

Piękne wykresiki. Widać oko fachowca, zwłaszcza od gołoocznych :wink: .
Gratuluję :D
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez xpiox » Śr sie 10, 2005 12:03 pm

Również przyłączam się do gratulacji!

Oba wykresiki bardzo ładne!
Przy okazji widzę, że niektórzy przesyłają obserwacje większymi seriami :wink:
Pozdrawiam,
Piotrek
xpiox
 
Posty: 15
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:30 pm
Lokalizacja: Cz-wa

Postprzez Emilian » Cz sie 11, 2005 8:51 am

Wywołany do tablicy melduje się posłusznie :D

Dzięki za uznanie :D

Odnośnie faworytek - Sheliak is the best :D.
Na tej gwiazdce sie uczyłem i gdy się sam naocznie przekonałem, że gwiazda żyje, to ... zresztą sami widzicie.

Można tu dorzucić jeszcze mi i delta Cep. Ta pierwsza nazwana przez któregoś z astronomów "Granatem" z uwagi na bardzo czerwoną, jak na gwiazdę barwę, gdy zaczynałem zabawę ze zmiennymi (czerwiec 2003) była niewiele słabsza od zeta Cep, potem w 2004 "ściemniała", bedąc niewiele jaśniejszą od eps Cep,a teraz znowu "winduje się" dziarsko do góry :)
Ta druga to cefeida, zresztą to już "klasyka", "standard" - jak kto woli :wink:

Do setki troche im jeszcze brakuje.


Jeżeli idzie o gołooczne, to traktuję to jako "jazdę obowiązkową" - w każdej sesji obserwacyjnej muszę "zaliczyć" komplet.

A skoro mowa o większych seriach, to wieksza seria dopiero przede mną - do wklepania i wysyłki mam około 700-800 ocen...Ostatnia dekada maja była tak owocna, że wybierałem się gdy niebo zrobiło sie ciemne jak nalezy, a schodziłem z obserwacji, gdy kopciuszki i kosy "nadawały" o świcie tak namiętnie, że trudno było zasnąć. Do tego przepiękna sceneria mgieł unoszących sie nisko nad łąkami i krzakami i prześlicznie srebrzących rosa trawę, a wszystko to skąpane srebrzystym światłem Księzyca, no i słowiki śpiewające w oddali...W sumie wpadło około 400 ocen. Potem nieźle w czerwcu , a w lipcu znowu parę maratonów...
Emilian

Kod obserwatora w AAVSO: SYI
Kod w EAON: ESE
Emilian
 
Posty: 150
Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 9:26 am
Lokalizacja: Krosno


Powrót do Gwiazdy zmienne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron