M31

M31

Postprzez Henryk » Wt wrz 27, 2005 10:13 pm

Chyba mi odbiło, ale się zawziąłem i pstryknąłem dzisiaj kilka razy naszą gołooczną Galaktykę. Efekt marny, ale pokażę, może będzie do czego porównać później :wink: .
Obrazek
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Heniek » Cz wrz 29, 2005 6:55 pm

W porównaniu do poprzedniej jest duża poprawa.
Na lepszy efekt musisz przemóc lenistwo i wykonać znacznie więcej ekspozycji. Przynajmniej 30 minut sumarycznego naświetlania. Porobić darki i flaty, bo widać kółka kurzu na zdjęciu. Tylko nie odkładaj tego ad Kalendas Graecas. :)
Henryk Kowalewski
http://www.ccd.neostrada.pl
Heniek
 
Posty: 117
Dołączył(a): N sty 30, 2005 9:23 am
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Henryk » Cz wrz 29, 2005 7:09 pm

Heniek napisał(a):Porobić darki i flaty, bo widać kółka kurzu na zdjęciu. Tylko nie odkładaj tego ad Kalendas Graecas. :)


Darki robi automatycznie aparat. A właśnie zauważyłem, że muszą matrycę przedmuchać. Jak mi się kiedyś uda dobrze ustawić montaż, to może spróbuję dłużej, bo na razie przy 5 minutach zaczęło się rozjeżdżać :D .
Noo, kiedyś może spróbuję :wink:
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Henryk » Cz paź 06, 2005 3:49 pm

No więc podczas obserwacji zmiennych, aparat robił fotki, łącznie nieco ponad 10 minut, 5 klatek i wyszło coś takiego:
Obrazek

Będę próbował dalej...
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Heniek » Cz paź 06, 2005 4:41 pm

Henryk napisał(a):(..) aparat robił fotki, łącznie nieco ponad 10 minut, 5 klatek (..)


Czyli ekspozycje po 2 minuty. Jeszcze trochę za krótko. Muszę przyznać, że poprzednia wersja bardziej mi się podoba. Ta jest zbytnio przeprocesowana. Druga sprawa, to ustawienie na Polarną. Proszę następnym razem bardziej się przyłożyć. No, to może już dosyć tej konstruktywnej krytyki. :wink: :lol:
Henryk Kowalewski
http://www.ccd.neostrada.pl
Heniek
 
Posty: 117
Dołączył(a): N sty 30, 2005 9:23 am
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Henryk » So paź 08, 2005 1:33 pm

Przyjrzałem się zdjęciom z tej "sesji" i wybrałem jedno o czasie naświetlania 268 sekund. Chyba wychodzi nieco lepiej, niż po złożeniu do kupy z pozostałymi?
Taki ze mnie fachowiec w obróbce :lol: .
Chociaż szczerze mówiąc, mi się takie kolorki jak na wcześniejszej składance nawet podobają :wink:

Obrazek
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk


Powrót do Foto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron