PTOGZ

Polskie Towarzystwo Obserwatorów Gwiazd Zmiennych

PTOGZ

Postprzez Henryk » Cz lip 07, 2005 10:30 pm

Polskie Towarzystwo Obserwatorów Gwiazd Zmiennych (Polish Association of Variable Star Observers)

Myśl kiełkowała od pewnego czasu, aż wreszcie dzięki współpracy z kolegami można zacząć konkretnie myśleć o założeniu Stowarzyszenia.
Spotkanie założycielskie PTOGZ odbędzie się 29 sierpnia 2005 roku (poniedziałek) w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach. Planowane są dodatkowe atrakcje w postaci nocnego wypadu na Grzesia, o ile będzie ładna pogoda.
Szczegóły podam nieco później. Tymczasem proszę deklarować chęć przybycia na spotkanie i uczestniczenie w tym historycznym :wink: wydarzeniu, żebym mógł wstępnie zarezerwować noclegi. Najlepiej oficjalnie w wątku się deklarować, ale oczywiście można do mnie na priva.

Jednocześnie z powstaniem PTOGZ ruszy polska baza danych online, ale nad tym usilnie pracują dwa tęgie mózgi :D

Jestem tak wzruszony tym ogłoszeniem, że ciężko mi pisać dalej, więc wkrótce cdn :wink:
Ostatnio edytowano Pt lip 08, 2005 8:13 am przez Henryk, łącznie edytowano 2 razy
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Damian » Cz lip 07, 2005 10:34 pm

Jeśli się żaden "antycud" nie wydarzy to jadę! :D Na razie taka deklaracja ode mnie, też mnie zatkało ze wzruszenia i więcej nie napiszę :)
Pozdrawiam,
Damian Kiełbasa
Damian
 
Posty: 134
Dołączył(a): Pn sty 24, 2005 7:28 am
Lokalizacja: Łapiguz pod Zamościem

Postprzez Aquarius » Pt lip 08, 2005 3:10 am

Wspaniale Henryku :lol: .
Jednak ze względów praktycznych proponowalbym, przynajmniej wstępne, jeśli nie założycielskie, spotkanie (a jest o czym podyskutować :) ), na Kudłaczach w terminie gdzieś pomiędzy 29 lipca, a 14 sierpnia. W tym czasie odbędzie się tam tradycyjne coroczne zgrupowanie oserwacyjne (dawniej od 2000 roku do 2001 organizowane przez SOK-PTMA, a od trzech lat nieoficjalne).
Jak znam życie, to i tak zjedzie tam część aktywnych obserwatorow z ,,Miry''. Poza tym będzie tam, jak zazwyczaj, sporo ,,astronomicznego luda'', ciężkiego sprzętu i innego wyposażenia, więc można by, przy okazji, zagadnienia PAVSO i obserwacji GZ przybliżyć szerszemu gronu niezaangażowanych w to ludzi w sposób zarówno teoretyczny jak i praktyczny przy teleskopach, a zatem najbardziej przekonujący, i w ten sposób ewentualnie pozyskać nowych obserwatorów GZ.
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam. Aquarius
Aquarius
 
Posty: 74
Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:51 am
Lokalizacja: Gdynia + Brwinów + Myślin

Postprzez Robert_Bodzoń » Pt lip 08, 2005 6:36 am

Można powiedzieć, nareszcie, tym bardziej, że pomysł na pewno kiełkował od dłuższego czasu i w końcu ujrzał światło dzienne.
Dla organizatorów brawa za odwagę powołania, a że do dzieła zabierają się "konkretne" osoby, więc wierzę w jego powodzenie. :D

Myślę, że to dodatkowo zmobilizuje mnie do aktywniejszego udziału w pracach na polu gwiazd zmiennych. Nawet dzisiaj rano, zaraz po przebudzeniu myślałem nad obserwacjami i mam zamiar przede wszystkim skupić się na mirydach, a korzystając z tego, że obecnie dysponuję większym instrumentem trochę podciągnąć ich obserwacje w okolicach minimów.

Co do spotkania. Czy termin 29 sierpnia jest ostateczny? Dokładnie w tym dniu muszę być w pracy (akurat wtedy mam ustalony termin rady :( ).
Może rzeczywiście trochę wcześniej. Choć i tak z góry muszę zaznaczyć, że mój przyjazd będzie zależny od stanu zdrowia.

Co do ewentualnego spotkania na Kudłaczach. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony będzie więcej osób, z drugiej obawiam się pewnego tłoku. Czy jednak takie spotkanie organizacyjne nie powinno odbyć się w mniejszym gronie, osób ściśle zainteresowanych pomysłem i gwiazdami zmiennymi.

Czekam na dalsze informacje. :)
Robert
Ostatnio edytowano Pt lip 08, 2005 6:40 am przez Robert_Bodzoń, łącznie edytowano 1 raz
Robert_Bodzoń
 
Posty: 260
Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 4:00 pm
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Krzysztof_K » Pt lip 08, 2005 6:40 am

Wspaniała inicjatywa :P Brawo. Ubolewam tylko, że wszystkie spotkania astro odbywają się po drugiej stronie Polski. :cry: Gdyby raz coś zorganizować na północy, albo choć w centrum. A tak nie mogę niczego jeszcze zadeklarować, choć nie ukrywam, że chętnie bym sie pojawił na takim spotkaniu.
Pozdrawiam
Krzysztof Kida
Krzysztof_K
 
Posty: 219
Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 9:54 am
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Henryk » Pt lip 08, 2005 8:30 am

Aquarius - Kudłacze były w rozważaniu, ale odpadły. Za dużo ludzi nie związanych z tematem, a to ma być spotkanie założycielskie. Dopiero ustalimy co i jak i wtedy się weźmiemy za popularyzację na zlotach, chociaż to chyba będzie najtrudniejsze... :wink:

Co do terminu - niestety niektórzy nie mogą wcześniej, jeśli o mnie chodzi - może być do czwartku 1 września włącznie. Więc jeżeli byłaby przewaga chętnych na termin późniejszy o 2-3 dni, dajcie znać.

No i ten teren - południe. Krzysiu, tylko my dwaj jesteśmy z północy, więc nie ma wyjścia, lepiej się wybrać w góry, przynajmniej będzie romantycznie :D .
A kiedyś potem można zorganozować zlocik nad morzem, to już najmniejszy problem.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Krzysztof_K » Pt lip 08, 2005 11:41 am

W drugiej połowie sierpnia prawdopodobnie szykuje mi się zmiana pracy, więc nie wiem czy będę mógł przybyć. No chyba, że to będzie weekend.
Krzysztof Kida
Krzysztof_K
 
Posty: 219
Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 9:54 am
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Pitter » Pt lip 08, 2005 12:03 pm

Podoba mi się ta inwestycja :D
Pitter
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 3:40 pm
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Oskar » Pt lip 08, 2005 10:03 pm

Działamy Panowie nad organizacją stowarzyszenia!
Oskar
 
Posty: 138
Dołączył(a): N lut 06, 2005 9:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Aquarius » Pn lip 11, 2005 11:29 am

Oskar napisał(a):Działamy Panowie ...


Oj Oskar, Oskar. Zauważ, że w naszym gronie jest także jedna pani... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam. Aquarius
Aquarius
 
Posty: 74
Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:51 am
Lokalizacja: Gdynia + Brwinów + Myślin

Postprzez Oskar » Pn lip 11, 2005 9:21 pm

Aquarius napisał(a):
Oskar napisał(a):Działamy Panowie ...


Oj Oskar, Oskar. Zauważ, że w naszym gronie jest także jedna pani... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


To był taki skrót myślowy raczej wyrażający entuzjazm!
Oskar
 
Posty: 138
Dołączył(a): N lut 06, 2005 9:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Emilian » Cz lip 14, 2005 8:52 am

Brzmi całkiem jak AAVSO, tyle, że bardziej "swojsko" :D

Popieram całą duszą !!!

Zreszta, przeglądając wczoraj linkownicę AAVSO naszła mnie refleksja, że właśnie czegos takiego, o czym w temacie, tam brakuje.
Nadarza się więc dobra okazja, by tam stosowny link się znalazł.

A mamy sie czym chwalić !

Gratululuję dobrego pomysłu !
Emilian

Kod obserwatora w AAVSO: SYI
Kod w EAON: ESE
Emilian
 
Posty: 150
Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 9:26 am
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Henryk » Cz lip 14, 2005 12:32 pm

Po kilku sugestiach i konsultacjach termin spotkania zostaje przełożony na sobotę 27 sierpnia w okolicach Krakowa. Dokładne miejsce jeszcze nieznane :wink: .
Wkrótce roześlę do wszystkich prośbę o deklarację odnośnie przyjazdu.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Robert_Bodzoń » Cz lip 14, 2005 2:51 pm

Henryk napisał(a):Po kilku sugestiach i konsultacjach termin spotkania zostaje przełożony na sobotę 27 sierpnia w okolicach Krakowa. Dokładne miejsce jeszcze nieznane :wink: .
Wkrótce roześlę do wszystkich prośbę o deklarację odnośnie przyjazdu.


Czyli jednak Tarnów. :wink:
Robert_Bodzoń
 
Posty: 260
Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 4:00 pm
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez antyqjon » Cz lip 14, 2005 3:19 pm

Robert_Bodzoń napisał(a):Czyli jednak Tarnów. :wink:


:lol: :lol: :lol:
Zbyszek Siciarz
AAVSO Observer code: SYF
trzy lornetki, EOS, Skylux
antyqjon
 
Posty: 180
Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 4:21 pm
Lokalizacja: Tarnów

Następna strona

Powrót do PTOGZ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron