PTOGZ

Polskie Towarzystwo Obserwatorów Gwiazd Zmiennych

Postprzez Henryk » Pn wrz 15, 2008 5:36 pm

Czyli na razie Toruń górą, jest nas juz czterech. Myślę, że to może oznaczać, że warto zacząć działać w temacie spotkania, wykładów...:)
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez AWA » Pn wrz 15, 2008 7:20 pm

Toruń - pięciu. Wziąbym ze sobą "niezmiennika". Narazie... :D
Pozdrawiam. Artur Wargin
AWA
 
Posty: 91
Dołączył(a): N mar 26, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez SSW » Pn wrz 15, 2008 7:46 pm

Wrocław, jak dla mnie, nie jest zbyt inreresujący. Prowadzone są tam badania gwiazd pulsujących ale głónie o bardzo małych amplitudach (gwiazdy typu beta Cephei), których obserwacje wizualne sa bezsensowne.

W Toruniu natomiast bardzo chętnie wysłuchałbym porządnego wykładu o gwiazdach symbiotycznych. Mamy sporo obserwacji gwiazd tego typu ze szczególntm dorobkiem J. Speila. Ktoś od nas mógłby te obserwacje zaprezentować. Ja chciałbym pojechac do Torunia ale nie wiem czy to się stanie gdyż względy zdrowotne zniechęcają mnie do długich podróży.
SSW
 
Posty: 882
Dołączył(a): So sty 29, 2005 7:31 am

Postprzez marbej » Pn wrz 15, 2008 8:20 pm

SSW napisał(a):Wrocław, jak dla mnie, nie jest zbyt inreresujący. Prowadzone są tam badania gwiazd pulsujących ale głónie o bardzo małych amplitudach (gwiazdy typu beta Cephei), których obserwacje wizualne sa bezsensowne.

W Toruniu natomiast bardzo chętnie wysłuchałbym porządnego wykładu o gwiazdach symbiotycznych. Mamy sporo obserwacji gwiazd tego typu ze szczególntm dorobkiem J. Speila. Ktoś od nas mógłby te obserwacje zaprezentować. Ja chciałbym pojechac do Torunia ale nie wiem czy to się stanie gdyż względy zdrowotne zniechęcają mnie do długich podróży.


Czekam na odpowiedź mojej znajomej pani astronom Agaty Karskiej z Torunia, która jeśli mnie pamięć nie myli "maczała palce" razem z panem Gracjanem Maciejewskim. Niestety na razie pani Agata pracuje przy Spitzer Space Telescope, więc kontakt nieco mam utrudniony, ale zobaczymy co odpisze i do kogo pokieruje :)
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do PTOGZ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron